כניסה להורים 

טלי הדר מורה למוסיקה

 
 
 
 
 
  חוג העשרה מוסיקלית / ריתמוסיקה - עם טלי הדר  2015-16
 
העשרה מוסיקלית לילדים או חוג ריתמוסיקה , מקנה ומפתחת בהם מיומנויות שונות וחשובות כמו  פיתוח כושר הקשבה וריכוז, סבלנות ורגיעה, פיתוח השמיעה וחוש קצב, הבעת רגשות והתמודדות עימם, פיתוח יכולת התחשבות בזולת ודחיית סיפוקים מיידיים, שיתוף פעולה בין החברים ומעבר לכך, זו חוויה מהנה וגם מלמדת.
בגיל הרך המוסיקה תורמת להתפתחות השפה של הפעוט, העושר המילולי , האנטליגנציה הרגשית והיא גם מהווה  דרך לביטוי רגשות, לתקשורת עם ילדים אחרים ועם מבוגרים, ועוד...

 
רקע, פרטים אישיים וניסיון בעבודה:
הנני בוגרת תואר ראשון במוסיקולוגיה ובעלת תעודת הוראה במוסיקה לאחר לימודים של 4 שנים באוניברסיטה העברית בירושלים.
בתחילת דרכי, לימדתי מוסיקה בתיכון ובבית ספר יסודי.
בעשרים השנים האחרונות התמחיתי בעבודה בגיל הרך, ואני מלמדת ריתמוסיקה בגני ילדים בכל הגילאים,  החל מתינוקות  ועד גן חובה.
אני משתלמת באופן קבוע אצל טובות היוצרות לגיל הרך בארץ
וממשיכה להתחדש כל הזמן בחומרים חדשים ובמקביל משמרת ערכי מסורת עליהם גדלנו. 
בנוסף רכשתי במהלך השנים ציוד כלי נגינה ואביזרים יקרי ערך, רבים ומגוונים, המעשירים את עבודתי והופכים את החוג  לחוויה מהנה מעשירה ומלמדת.
.

 
מה נעשה בחוג?
 
במהלך החוג  נרקוד נשיר וננגן..
נלמד מושגים שונים בתחום המוסיקה כמו מהר ולאט, שקט -  פיאנו  וחזק - פורטה, סטקטו ולגטו, ועוד.
נפגוש כלי נגינה שונים ונתנסה בנגינה בעיקר בכלי הקשה כמו דרבוקות…תופים, תיבות סיניות מטלופונים ועוד..  תוך חשיפה לסגנונות מוסיקלים שונים.
במפגשים המוסיקלים נעסוק גם בחגים ועונות השנה, ובנושאים שונים הנלמדים בגן לאורך השנה כמו לדוגמה  חברות, משפחה, שירי משוררים ועוד.
החוג יכלול  האזנה פעילה לשירים וליצירות, שירה נגינה בכלים שונים  ופעילות ספורטיבית המשלבת תנועה בישיבה ובמרחב, ריקודים, שירי אצבעות ודקלומים, המחשה בעזרת אביזרים שונים ו סיפורים מוסיקלים בנושאים שונים

 
חשיבות העבודה בקבוצה קטנה:

עבודה בקבוצות קטנות מאפשרת להגיע לכל ילד ולפתח בו ובקבוצה יכולות שונות באופן הרבה יותר מעמיק, ומעבר לחוויה המוסיקלית היוצרת גם הווי משותף לקבוצה, הלמידה תהיה יותר אפקטיבית ומשמעותית.
 
האני מאמין שלי...

אחת ממטרותיי הינה לקרב את הילדים אל עולם המוסיקה והצלילים הקסום באופן חוויתי ומהנה ולפתח בהם את האהבה למוסיקה שמבטאת יותר מכל את עולם הרגש והדמיון של האדם בכל גיל, ובכך לתרום לביטוי הרגשי ולתקשורת הבין אישית של כל ילד וילד באמצעות המוסיקה.
הבעת רגשות באמצעות תנועה וצלילים היא מאד חשובה בהתפתחותו הבריאה של הילד. 
   
       
טלי הדר
054-4642790
 
 
אתר זה הינו חלק מפורטל גני הילדים  אתר הגננת - חיפוש גן ילדים, פעוטון וצהרון בסביבת מגוריך. כל המידע על גני ילדים, להורים ולגננות .      הוסף למועדפים ושתפ/י את חבריך ב-